מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

תפילה אמיתית

שלח לחבר
הדפסה

נכתב ע"י החפץ בעילום שמו

 

"אין התפילה משנה תמיד דברים. התפילה אמורה תמיד לשנות בני-אדם , ובני אדם משנים דברים".

 

עשרים שנה ציפו יצחק אבינו ורבקה אימנו לילד. הדבר נמנע מהם כי רצה הקב"ה שהם יתפללו. הקב"ה מתאווה לתפילתם של צדיקים והוא ציפה מיצחק אבינו שיתעלה עוד ועוד בתפילותיו.

 

יצחק אבינו הבין את כל זה , ולכן ככל שהוא התפלל ולא נענה , הוא הבין שהקב"ה עדיין מצפה לעוד התעלות ועוד התעלות ולכן התלהבותו בתפילה רק הלכה וגברה עם הזמן במקום לדעוך. פרשת 'תולדות' , פותחת בתיאור תפילתו של יצחק אבינו ותחנוניו לבנים : וַיֶּעְתֵּר יִצְחָק לַיְהוָה לְנֹכַח אִשְׁתּוֹ כִּי עֲקָרָה הִוא וַיּעָתֶר לוֹ יְהוָה וַתַּהַר רִבְקָה אִשְׁתּוֹ: (בראשית פרק כה, כא).

 

משחק המילים בין "וַיֶּעְתֵּר" לבין "וַיּעָתֶר" אינו מיקרי. חז"ל (סוכה , יד , ע"א) ראו בכך רמז לשורש המילה : "עתר" – קילשון מיוחד להיפוך התבואה. "אמר רבי אליעזר למה נמשלה תפלתן של צדיקים כעתר ? - לומר לך, מה עתר זה מהפך את התבואה בגורן ממקום למקום, אף תפלתן של צדיקים מהפכת דעתו של הקדוש ברוך הוא ממדת אכזריות למדת רחמנות." - זו כוחה הגדול של תפילת הצדיקים.

 

רבי נחום זאב זצ"ל , בנו של הסבא מקלם זצ"ל מבאר : יש אנשים שסומכים בדרך כלל על הסביבה שלהם. כשהם צריכים עזרה , יש להם למי לפנות. פלוני יעזור בפרנסה , אלמוני בסידור עבודה , השלישי בשידוכים , הרביעי בענייני בריאות. הם מסודרים היטב , יש להם קשרים בכל המקומות הנכונים. מדי פעם הם פונים גם לקב"ה ומתפללים.

 

אבל יש אנשים שאין להם למי לפנות. הם לא סומכים על אף אחד. הם לא שמים את מבטחם באיש. אלא יודעים הם שרק פניה אל ה' תוכל לעזור להם. וכשהם פונים אליו יתברך בתפילה מקירות ליבם , עמדתם ברורה , הם סומכים רק עליו ויודעים שאם לא שהוא יושיט להם את עזרתו, הם אבודים. הם לא מכירים דרך אחרת. תפילה של אנשים כאלו דומה לאותו קילשון שמהפך את התבואה ומשנה את הכול.

 

כאשר אנחנו כבר מתעוררים להתפלל עבור איזה דבר , אם עובר זמן קצר והתפילה אינה נענית אנחנו מתייאשים מהתפילות - קשה להמשיך להתפלל במשך תקופה ארוכה באותה רעננות והתלהבות כבתחילה.

 

יצחק אבינו התמיד בתפילתו באותה התלהבות והוא התעלה והתעלה עד שזכתה רבקה אימנו בפרי בטן.

 

איך מגיעים למדרגה כזו – שנצליח להחזיק בהתלהבות הראשונית ואף להוסיף עליה במקום שהתפילות יחלשו במשך הזמן ? דומה שהדבר תלוי בגישה שלנו לתפילה - אם מטרת התפילה היא רק להשיג את המבוקש , אכן אחרי זמן קצר אנחנו מתייאשים כשאנחנו רואים "שלא הולך לנו לשכנע את ה' ". אך ידוע מה שכתבו רבותינו הקדושים שהתפילה לא נועדה לחולל "שינוי בעמדתו" של הקב"ה אלה אדרבה , הקב"ה מוכן תמיד לתת , רק שאנו צריכים לעשות את עצמנו כלים ראויים באמצעות התפילה.

 

עיקר עניין התפילה הוא השינוי שהיא מחוללת בתוכנו כאשר באמצעותה אנו מפנימים היטב את המודעות שלנו לקב"ה ואת הידיעה והאמונה שהכול בידו. השגת המבוקש על ידינו – זהו רווח צדדי ביחס להשגות הנשגבות שאנו משיגים על ידה. וכשנבין את המטרה האמיתית של התפילה – זו היא עיקר התועלת.

 

וזאת מלמדים אותנו צדיקים , שכאשר אדם נצרך לאיזה דבר או כשהוא נתון רח"ל באיזה מצוקה , עליו לבקש מאת הקב"ה בהרגשה שבזו התפילה ומכאן ואילך , הוא משליך מעליו את הבעיה "ומגלגלה" לעברו של מלך מלכי המלכים , בבחינת: השלך על ה' יהבך - וכבר אין לו מה לדאוג יותר ! באופן שכזה , מקיים האדם את מצוות הביטחון בשלמותה והישועה בוא תבוא כי זו היא התפילה האמיתית.תפילה באופן הזה , תביא את האדם להצלחות בעולמו והצלחות אלו יהיו פירות תפילותיו , אך הקרן , דהיינו ההשגות הנשגבות שהוא השיג באמצעות תפילתו, קיימת לו לעולם הבא.

 

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים