מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

בכוח האמונה נעבור את הכל

שלח לחבר
הדפסה

בס"ד

 

בכוח האמונה נעבור את הכל

 

הנשמות הללו שעלו לכיסא הכבוד הן נשמות גדולות שזכו למות על קידוש השם בקדושה ובטהרה תוך כדי תפילה מעוטפים בטליתות ומעוטרים בתפילין. רק בגלל שהם יהודים קדושים התעוררה הקליפה נגדם שזה מעיד כמה קדושים וטהורים הם היו שהקליפות הטמאות האלו לא יכלו לסבול את האור הגדול שהם הפיצו.. והקב"ה לקח אותם אליו בבחינת בקרובי אקדש.. . כמו שכתוב בשיר השירים פרק ו -  "דודי ירד לגנו לערוגות הבושם לרעות בגנים וללקוט שושנים.." הקב"ה קטף אותם כשושנים ריחניות להתפאר בהם תחת כיסא כבודו.. הם כבר במקום טוב.. הם עברו מהפרוזדור ונכנסו לפני ולפנים של הטרקלין של השם..כי כל העולם הזה אינו אלא פרוזדור..

 

לאחר הפיגוע האכזרי המצער שקרה השבוע בהר נוף - יש לומר כי הלב של כל עם ישראל מתאחד כאחד לנחם ולחזק את המשפחות על צערם הרב. וכולנו תפילה שינוחמו בעומק נשמתם מן השמיים..

 

ומה יהא עלינו אנחנו אלו שנשארנו כאן בעולם הזה? (עולם מלשון מעלים את נוכחות הבורא) אנו שנשארנו עם הכאב .. ואנו שרואים רק את חתיכת פאזל המצומצמת מכל עולמות הגדולים והנשגבים של השם? איך מתמודדים הלאה? מה עושים עם הכאב החשש הפחד?

 

אז קודם כל יש לדעת שכשקורים לנו דברים כאלה מטורפים לא הגיוניים ובלתי נתפסים כפי שקורה לנו עתה כשמתגברת הגלות של אדום וישמעאל  -  לא נותר לנו אלא להבין שיד השם בדבר. זה כל כך מטורף ובלתי נתפס שאין אפשרות אחרת אלא להבין שיד  ה' בדבר. וכל זאת עושה ה' כדי לעורר אותנו לתשובה ולחיזוק באמונה להאמין שהקב"ה מבקש  איתנו לעמוד בניסיון הזה בגבורה ובאצילות ובידיעה כי לבטח כל מה שעושה הבורא אינו אלא לטובה..

 

רק כך עומדים בניסיונות הקשים ההזויים הללו...רק על ידי אמונה וביטחון כי אחרת אנחנו בסכנה של פירוק כל קומת היהדות שלנו. אם נחפש הגיון לא נעמוד בזה.... נשתגע.. נהיה בסכנה להפוך להיות מרוחקים מהבורא מרוב פחד וחששות וכאב ואז נשאר לבד בעולם החשוך הזה כי בלי השם אנחנו לגמרי לבד.. מכאן יצא שהובסנו פעמיים. פעם אחת בגוף ופעם נוספת בנשמה..

 

 

כמובן שללא ספק הפחד חודר ללב. יתכן שיש מאיתנו שפוחדים לצאת מהבית להסתובב בחוצות העיר. אז כמובן שאין עניין להסתובב במקומות סכנה ואם הלב חושש אז חשוב להימנע ממקומות סכנה אבל יחד עם זה חשוב לזכור ולהפנים ולהתחזק שאף אחד בעולם לא יכול לעשות לנו כלום אלא אם כן הקב"ה התיר לו.וכל מה שקורה זה רק על פי הרצון שלו בלבד. ודווקא על ידי האמונה והביטחון הזה נהיה שמורים ונוכל לעמוד בניסיונות ההזויים האלו. כמו שחז"ל אומרים שמי שיש לו ביטחון נעשים לו ניסים והוא שמור מכל המזיקים..

 

למה נקרא שמו ישמעאל? כי בימי עיקבתא דמשיחא יתגבר ישמעאל בחוצפתו ורשעותו ובכלל גם כלל צבאות הסיטרא אחרא מתחזקים כי הם מרגישים שעוד רגע קט והם הולכים להיות מובסים כעשן מפני רוח ביודעם כי המשיח מתקרב ובא - ולכן הם מתחזקים ומעמידים אותנו בניסיונות כאלו מטורפים עד כדי חוסר אונים משווע במטרה להפילנו ואנו נלחצים ומתכווצים עד שלא נשאר לנו מה לעשות מולם אלא ... אלא מה? ליפול?! חלילה!! אלא לצעוק לשמיים ולהתחזק באמונה וביטחון שאין שום כוח בעולם חוץ מהשם. ולעשות תשובה ותשובה ועוד תשובה ולחזור להשם ולשוב ולעשות רק את מה שהוא רוצה מאיתנו במידות במחשבות ובכל דבר..

ודווקא משם מהמקום של אמונה וביטחון כשנראה שאין לנו שום כוחי ועוצם ידי בכלל משם "יתעורר" לכאורה הקב"ה משנתו וישמע את צעקתנו -  ויושיע אותנו ישועה שאין אחריה גלות. לכן ישמעאל שמו שישמע הא-ל את קריאת עם ישראל מרוב הצרות ההזויות שיפקדו אותו בדיוק בפרשות שלנו אנחנו עוסקים בישמעאל שמחפש להרוג את יצחק ובעשיו שרוצה להרוג את יעקוב .. והמלחמה עקובה מדם עד היום הזה אבל אנחנו רואים איך האבות שלנו עומדים בניסיון אחר ניסיון בכוח האמונה היציבה שלהם ולא נשברים למרות כל מה שעובר עליהם.. הכוח הזה הוא השורש של נשמות ישראל בפרט ושל עם ישראל ככלל...

 

על כן חשוב שנדע שהכוח שלהם טמון גם בנו אנחנו ממש.. ובכוחם הזה הטמון בנו נחזיק מעמד לא לזוז מהאמונה שלנו והביטחון שלנו בהשם למרות כל מה שעובר עלינו ונעשה תשובה ונזכך את ליבנו מכל תבן ומוץ עד כי כך ננצח את המלחמה העתיקה הזו עם ישמעאל ואדום (שהוא עשיו) שהן הגלויות האחרונות שלפני הגאולה.. אמונה זו היא בחינת שבת. כמו שאומר רבי נחמן ששבת היא בבחינת 'ש' ו'בת' עין...

הבת עין שזו נקודת האמונה זה בעצם חור. אין שם כלום. אין שם הבנה. ואין שם ממשות. רק חור.

 

והמסר הוא שיש לנו להאמין גם כשלא מבינים כלום. גם כשלא רואים ממשות של הבורא. להאמין בלי שכל! ואז נזכה לשכל בהיר וקדוש בעולם הזה ובס"ד לעתיד לבוא נזכה להבין את כל מה שקרה לנו בחיינו ושלא הבנו "מה זה הדבר ההזוי הזה?" נבין בשכל בהיר ונפלא ונגיד - "צדיק השם על כל הבא עלי!!" וזה לכשעצמו יהיה תענוג הגאולה... שנזכה להבין את כל מה שלא הבנו ובכל זאת האמנו שזה לטובה... שלא נפלנו בכעס על השם.. בריחוק ממנו והדברים נכונים לגבי כל אחד מאיתנו - כל אחד והניסיונות שלו...

כמו שאומר האדמו"ר מקומרנא שלעתיד לבוא הקב"ה יחזיק בארבע כנפות הארץ וינערם בחוזקה. מי שיחזיק חזק יישאר מחובר ויזכה לכל טוב עין לא ראתה אלוקים זולתך ומי שלא יחזיק יעוף לכל עבר. אז אנחנו בס"ד נתפלל שנזכה להחזיק חזק באמונה ובביטחון בהשם ונשאר חזקים למרות כל מה שעובר עלינו ומחוברים להשם...  וכך כמו אבותינו הקדושים ננצח את המלחמה האחרונה הזו..

 

 

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים