מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

3 שותפים באדם

שלח לחבר
הדפסה

בס"ד

 

התורה אומרת שלושה שותפים באדם

 

התורה אומרת שלושה שותפים באדם - אביו אימו ובורא העולם. בורא עולם שבנו הוא החלק האלוקי הטמון בנו והוא החלק הנצחי הבריא המאיר שבקיומנו. אך הוא לא היחיד. יש בנו גם את הטבעים הפנימיים של אבינו ושל אימנו הטבועים גם בנו ואף את הנהגתם החיצונית ההתנהגותית הטמונה בעומק נפשנו אשר תורמת לעיצובנו. החלק האלוקי שבנו אין עליו עוררין כי הוא טוב אך יחד עם זאת לא קל לנו להיכנע לו ולציווי קולו הנשמעים בתוכנו ללכת בדרך האמת. יש קולות אחרים שבנו שמתנגדים לקול האלוקי שבנו שמושכים לתאוות השקר והנאות רוחניות כוזבות כגון כבוד וכדומה. זה חלק הנחש שבנו שהוא המדמה שמתעתע ומשקר ומסיט אותנו מהאמת. באותה מידה מסיט הנחש את היכולת שלנו לספוג משורש נשמתן של הורינו את הטוב הטמון בו. כי שורש נשמתן של הורינו הם צינור של אור טוב ומאיר מהבורא דרכם עד התהוותנו כנפרדים בעולם. אך הנחש מתעתע מסיט למבלבל את הקשר עם כל הטוב הזה שבשלושת הנקודות בתוכנו והוא התחיל כבר עם הורינו בדיוק כמו איתנו ומבלבל את היניקה של האור הזה. הם עצמם מעבירים אור מבולבל בקשר עם הבורא ועם שורש נשמות הוריהם ואנחנו סופגים אור מבולבל ומבלבלים אותו עוד קצת יותר והתוכנית של הנחש היא חורבן העולם על ידי המדמה. כל עוד אנחנו לא מבררים את האמת מהשקר אנחנו מבולבלים שליליים כואבים מאשימים וכן הלאה. הנטייה הטבעית ההישרדותית והבהמית שלנו היא להתנתק ממקור הכאב שהם הבלבולים והחושך של ההורים ולחפש מקור אור אחר במקרה הטוב בקשר עם הבורא. במקרה הפחות טוב גם ממנו אנחנו מתנתקים כי הוא דורש ומכאיב. כמו בהמה שבורחת מכאב ורצה לרווחה מבלי לברר את מקור הכאב ומחיר הרווחה. וכך אנו בורחים נמנעים נתעים ומבולבלים עד כי נתעורר ונעצור ונחפש דרך אמיתית יותר עליה נוכל להשתית את יתד נפשנו וחיינו. הדרך היחידה לממש את הוויתנו בעולם באופן חיובי אמיתי שורשי ויציב הינה על ידי חיבור נפשנו לשורשיה שוב והפעם על ידי החיבור אל הטוב שקיים בשלושתם. בבורא באב ובאם. אין דרך אחרת. כל דרך אחרת הינה עיוות או מוות רגשי ורוחני. אם לא נגיע לחיבור לטוב שבאמא לעולם תהיה צלע חסרה בקיום שלנו שתיצור חור במקום האמהי שבתוכנו שזה חיבור לעולם לאדמה לגוף והענקה ללא תנאי. אם לא נגיע לחיבור לשורש הטוב שבאבא שלנו לעולם נהיה חסרים במקום של האבא שבנו שזה החיבור לתורה לעשייה הרוחנית הרעיונית הערכית והנתינה ההנהגתית שלנו כלפי העולם. אם לא נגיע לחיבור לנשמה שלנו שהיא שורש הבורא שבקרבנו לעולם נשאר חסרים בחווית היותנו טובים באמת מלאים בתחושת מנוחה פנימית. מאמינים שלווים וסומכים בלי סיבה על עצם מקור הטוב וקיומו בעולם ובתוכנו. שלושת הנ"ל אבא אמא והבורא חבורים זה בזה בתוכנו וכל צעד של קרבה אל זה מקרב אותנו גם אל האחרים אך כולם כאחד מבקשים מאיתנו מענה של קרבה שלום וחיבור עמוק חיובי ומחייה וזה לא משנה אם אנחנו דתיים חילוניים חסידים ליטאים או אם הורינו בחיים או שלא או אם הם רחוקים מאיתנו מליוני קילומטרים. כי שלושת החלקים הללו נמצאים בתוכנו פנימה והם בעצם אנחנו. אנה מפניך אברח? אליך!! אל ההשלמה כי הבורא תפר את חיינו נפשנו וכל מהותנו באופן המושלם ביותר והבלתי מתפשר עד כאב אשר לא מתיר לנו ברירה אלא לעשות שלום בתוכנו עם כל חלקינו. אפשר לברוח אך זה לא יעזור.... הדרך המומלצת היחידה הינה - להביט פנימה לקבל את מה שקיים בנו לבררו כסולת מנופה מכל טיפת רע ומעוות עד כי נוכל ולעשות איתו שלום.

 

 

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים