מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

שמחה וייסורים משמשים כאחד

שלח לחבר
הדפסה

רבי נחמן ציווה אותנו "להיות בשמחה תמיד" .. מה זה "תמיד"? תמיד זה בכול מצב בין בעליה ובין בירידה. בין בהצלחה ובין בכישלון. בין כש"הולך" ובין כש"לא הולך". בכל מצב אומר רבי נחמן נמצאת השמחה ועלינו למצוא את הדרך להתחבר אליה... אכן.. למשימה לא פשוטה שולח אותנו רבינו..

 

יוסף הצדיק נבגד על ידי אחיו נזרק אל הבור ונמכר לעבד. הוא בא אליהם לשלום והם השיבו לו מלחמה. וכך הפך יוסף בין רגע מבן תפנוקים מטופח טבול ברוחניות לעבד לאנשי ערוות הארץ אנשים גסים ועבים. מאיגרא רמה לבירא עמיקתא.. לכל הדעות מתכון מעולה לדיכאון..

 

אומר רבי נתן בהלכות הודאה ו' שמכירתו של יוסף לעבד היא בבחינת אחיזת מלתעות העצבות. אך יוסף לא נפל ולו אף לא לרגע אחד לעצבות על אף כל מה שעובר עליו. גם כאשר נזרק לכלא על דבר אשת פוטיפר על לא עוול בכפיו ושהה שם 12 שנה בחברת אנשים נאלחים ורחוקים בתכלית מעידון הנפש עדיין אחז בשמחה. ולחזק את דברינו מעידה עליו התורה בעצמה שלא מש הקב"ה ממנו בהיותו בכלא ככתוב "ויהי שם בבית הסוהר.. ויהי השם את יוסף" ובידוע שלא שורה רוח הקודש והשראת השכינה אלא מתוך שמחה. ועוד אומר רבי נתן שלא רק שלא נפל יוסף לעצבות אלא שהפך את כל קושי מרירות אחיזת הגלות לשמחה גדולה ולישועה לעצמו לאחיו ולכל ישראל.

 

שמא נשאל - מה לנו ולמעשיהם של ענקי עולם כיוסף? התשובה לכך היא כי יוסף הוא בבחינת קדושת הנשמה הקיימת בכל אחד מאיתנו. מכירתו לעבד היא בבחינת ירידת קדושת נשמתנו תחת אחיזת הטומאה. אך כאן מלמד אותנו יוסף כי בכוח קדושתה וחיבורה אל הבורא בכל עת ובעקשנות יהודית אופיינית לא רק שלא נופלת ממדרגתה אלא אף הופכת את כל קושי הניסיון לידי מקפצה ליתר התקרבות להשם.

 

על זה מעיד יוסף באומרו לאחיו כשהגיעו למצריים לקיים את חלומותיו בהשתחוותם לפניו - "ועתה אל תעצבו ואל יחר בעינכם כי מכרתם אותי עד הנה כי למחיה שלחני השם לפניכם" דהיינו אל תעצבו על מעשיכם ועל מצבי כי כל זה קרה כדי שנוכל להעלות ניצוצות ממקום של ערוות הארץ ומייצרי הנפש ועל כך יש לשמוח. כך בדיוק אומרת נקודת נשמתנו הטהורה אל החלקים האחרים שבנו שמוכרים אותה לאחיזת מצריים. ועל כך כותב רבי נתן שם "אַשְׁרֵיהֶם בַּעֲלֵי תְּשׁוּבָה כִּי לְמִחְיָה שְׁלָחָם אֱלֹקִים וּלְטַהֵר הַמְקוֹמוֹת אֲשֶׁר נָפֹצוּ שָׁם לְקָרֵב נִיצוֹצֵי קְדֻשָּׁה לִמְקוֹמָם שֶׁכָּל זֶה בְּחִינַת יְרִידָה תַּכְלִית הָעֲלִיָּה בְּחִינַת שֶׁנִּתְהַפֵּךְ הַכֹּל לְטוֹב לְשָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה"

 

עתה ברורה קצת יותר המשימה שנשלחנו אליה על ידי רבינו... להיות בשמחה תמיד! יוסף מורה לנו את הדרך לקיים את דבריו של רבינו - כי על ידי שנתחבר לכוחו שאף בהיותו אחוז תחת כל המצבים שב"סגולתם" לייצר תסכול, ייאוש, שנאה, נקמה, מרירות, עצבות מרה שחורה ושאר מרעין בישין - בכוח האמונה הפשוטה בהשם שהכול לטובה ניצל ממלתעות היכלי התמורות המסתירים את הטוב הנמצא בכל דבר. בכוחו נוכל אף אנו לעמוד בניסיון העצבות שעליו אומר רבי נתן שהיא עיקר עקיצת הנחש.

 

אף מובא בזוהר הקדוש כי אותם שבעה עשרה שנה בהם חי יעקב אבינו בסוף ימיו במצרים היו השנים הטובות ביותר בחייו בהן השיג שלווה. לכאורה תמוה הדבר כי דווקא במקום טמא מחוץ לארץ הקודש דווקא אז זוכה יעקב לשלווה. מסביר את התמיהה רבי נתן ואומר שזה בדיוק עיקר הדברים - שדווקא כאשר מצליחים להפוך את הקשיים והניסיונות לידי גדילה ודווקא כאשר משם נובעת השמחה או אז זוהי שמחה אמיתית ופנימית שלשמה הגענו לעולם.

 

לא לחינם המילים "לשמוח" ו"לסמוך" קרובות בהגייתן. רמז טמון כאן כי מי שסומך על השם ולא מהרהר אחרי האופן בו הוא מנהל את חייו הוא זה שזוכה לשמחה "תמיד" ואף סופו לשמוח בישועתו השלמה.

 

שנזכה לסמוך ליבנו תמיד על השם ועל צדיקיו הקדושים ובכוח זה נזכה לשמוח תמיד!!!!

 

 

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים