מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

רחל אמנו

שלח לחבר
הדפסה


מתקרב י"א חשון, יום פטירת רחל אמנו!. 'רחל מבכה על בניה', בגלל בכייתה ותפילתה הנרגשת על בנים, זכתה שיתקבלו בכיותיה ותפילותיה לדורות! קבר רחל הינו הקבר היחיד אשר ייעד הקב"ה במפורש למקום תפילה. וכדברי רש"י, שהסביר יעקב ליוסף, מדוע קבר את אמו רחל בבית לחם על הדרך: אבל דע לך, שעל פי הדבור, קברתיה שם, שתהא לעזרה לבניה. כשיגלה אותם נבוזראדן, והיו עוברים דרך שם, יצאת רחל על קברה ובוכה ומבקשת עליהם רחמים, שנאמר 'קול ברמה נשמע רחל מבכה על בניה וגו'', והקב"ה משיבה 'יש שכר לפעולתך נאם ה' ושבו בנים לגבולם'.

 

המתנה שבהמתנה

 

חז"ל מפרשים שבגלות זו רחל זכתה לזכות בלעדית, שרק לבקשתה ובכיותיה נענה הקב"ה. בעוד שגם האבות הקדושים ומשה רבינו, עמדו והתחננו לפני רבונו של עולם, שירחם על בניהם, רק לרחל שהתחננה ושהזכירה את מעשיה הטובים בהמתנתה לבנים, ענה הקב"ה 'ושבו בנים לגבולם'. עליה נאמר הפסוק 'אבן מאסו הבנים היתה לראש פינה', 'אבן' – רחל היתה כאבן שאינה מולידה, 'מאסו' - רחל שלא זכתה להבנות, כביכול היתה מאוסה על ידי – 'הבונים' – שאר נשות יעקב שכן זכו להבנות ולבנות דורות, 'היתה לראש פינה' – לבסוף יצא ממנה יוסף אשר בני ישראל מתייחסים עליו ונקראים 'זרע יוסף' (על פי יוצרות לר"ה). כמו כן על ידי יוסף, היתה הגאולה ממצרים וגם הגאולה האחרונה תהיה בשיתוף משיח בן יוסף. גם אליהו הנביא מלאך הברית, המלמד זכות תדיר עלינו ומשפיע טוב עלינו, הינו מבני בניה של רחל.

כשרחל אמנו המתינה, עדיין לא נודעו כל הדברים הגדולים והנשגבים שיתרחשו במשך הדורות. ברם, זכינו וקצת יבארו לנו חשבונות שמים, להבין כטיפה מן הים, שאף שהמצב אינו נראה טוב, אמנם הכל מחושבן על ידי עילת העילות וסיבה הסיבות העושה הכל לטובתנו. הבה ננסה כמיטב יכולתנו להתחזק בדברים אלו, ולהאמין ולבטוח ש'גם זו לטובה'. ננסה לראות את המתנה שבהמתנה: את הקרבה הגדולה שאנו חשים להשם יתברך; את התפילה שבאה מעומק הלב; ואת הדמעות הרותחות שרק אנו זוכים לשפוך לפני אבינו מלכנו.

 

נתפלל על רחל – צער השכינה

 

זכור נזכור, אחים אהובים ויקרים, את הידוע בספרים הקדושים, שרחל אמנו מרמזת על השכינה ועל כנסת ישראל. בל נדמה בנפשנו שצערנו הוא צערנו האישי בלבד, השכינה הקדושה גם היא מצטערת עמנו כביכול, ככתוב 'עמו אנכי בצרה' ו'בכל צרתם לו צר', ומפרשת המשנה בסנהדרין שכאשר כואב ליהודי הראש, השכינה מצטרפת כביכול ואומרת: אוי! כואב לי הראש!. כאשר נתפלל בעזרת ה' – מקרוב או מרחוק – על קבר רחל אמנו, אזי נתפלל גם על אמא! נתפלל על הצער המשותף שלנו שאנו מחכים לילדים! נתפלל על כל עם ישראל המחכים לילדים! נתפלל על צער שיש ליהודים אחרים בעניין ילדים, כגון נחת מהילדים, רפואה, זיווגים וכולי. נתפלל על רחל אמנו – על השכינה הקדושה, אשר היא כעת עקרה! היא מצפה לגאולה השלמה אשר נקראת הולדה!

 

רחל התפללה אף שידעה שתוושע

 

ה'אלשיך' הקדוש, מחדש חידוש גדול לגבי רחל: כאשר לבלהה נולד הבן הראשון – דן, אמרה רחל 'וגם שמע בקלי ויתן לי בן', דהיינו שידעה שיהיה לה בן אחד, וכאשר נולד בנה השני – נפתלי, ידעה שתזכה גם היא לשני בנים. מאז עד לידת יוסף עברו כמה שנים טובות, ובכל זאת לא עצרה את תפילתה, והמשיכה להתפלל עד ששמע אליה אלקים ויפתח את רחמה. כן אנחנו זוכים בחסדי ה' יתברך להאמין בו באמונה שלמה שהכל ממנו, ולבטוח בו שהכל לטובתנו. בוטחים אנו באבינו יתברך הטוב והמטיב שנזכה לטוב הנגלה, בוטחים אנו בכל לבנו שנזכה לחבוק בן, בוטחים אנו בו יתברך בבטחון שלם שנזכה לעלות שוב על קבר רחל ולהגיד: אבא, תודה ששמעת לנו, אנא המשך להשפיע חסדך עלינו!

אמא רחל, תודה שהתפללת עלינו, התפללי עלינו גם הלאה! עם כל זאת, נמשיך להתפלל ולבקוע שערי שמים, 'כגמול עלי אמו' – התינוק לא יודע חשבונות, התינוק יודע יש לי אמא והיא תמלא את כל צרכיי ומיד!, אני רוצה מטרנה עכשיו!, גם אנו אף שאנו בטוחים שניוושע, ויודעים שהכל לטובתנו, אנו מבקשים ומתחננים, אנא, אבינו שבשמים החש גאולתנו ופדות נפשנו, שנראה בקרוב בעזרתו יתברך את הטוב הנגלה. אמן

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים