מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

קשה לך לשלוח את בעלך לאומן השנה?

שלח לחבר
הדפסה

בימים אלו ממש נקבע העתיד של החיים שלנו. חז"ל אומרים שארבעים הימים שבין ראש חודש אלול לבין יום הכיפורים דומים הם לארבעים יום של יצירת הוולד במעי אימו.

 

הכל פתוח. הכל אפשרי. אפילו אם הילוד החדש במזל טוב יהיה בן או בת עדיין ניתן להשפעה ולשינוי על ידי תפילה. דינה בת יעקוב שהיתה אמורה להיות בן, בקעה לעולם והתגלתה כבת בכוח תפילותיה של אימה, לאה אימנו, שהתפללה להפוך את הבן שבקרבה – לבת!

כך בדיוק גם אנחנו - ממש בימים אלו. על ידי תפילות נוכל להפוך את מי שאנחנו מהיפך להיפך. אם נרצה להיות טובים יותר, נאמנים יותר לעצמנו ולבורא עולם, גומלי חסדים יותר – כל שמתבקש מאיתנו הוא לרצות מאוד מאוד, להסכים באמת באמת ליצור שינוי מעשי במי שאנחנו ולהתפלל לרחמי שמיים שיצליח בעדנו.

 

ובעיקר – מתבקש מאיתנו להאמין! להאמין שאנחנו, למרות האופן שאנחנו מכירים את עצמנו כבר שנים – יכולים להפוך להיות ממש לבריה חדשה כפי שתמיד רצינו להיות. אם נאמין לחז"ל על כוחם של ימים אלו לעזור לנו להשתנות – נאזור כוחות ונרבה בתפילות בכוח האמונה שנוכל להפוך את עצמנו מהיפך להיפך ממש. אך אם לא נאמין, לא יהיה לנו את הכוח הנדרש כדי להוליד בריה חדשה לעולם – את עצמנו!

 

בשביל להצליח (או אפילו רק בשביל לנסות להצליח) לממש את כוחם של ימים אלו על עצמנו אנחנו זקוקים להרבה כוח חיות. כוח חיים. בלי חיות ורצון, הדבר הטבעי ביותר שיקרה לנו הוא שנמצא את עצמנו נסחפים בזרם החיים ובזרמי תנועות הנפש שבתוכנו מבלי שנעלה על דעתנו שיש לנו את כוח הבחירה לבחור לחזור להיות מי שאנחנו באמת או מה שאנחנו שואפים להיות.

 

מסופר שהבעל שם טוב בחר לאכול בשבת מכל הדגים שבעולם רק דג סלמון. מדוע? כי דג סלמון הוא הדג היחיד ששוחה תמיד נגד הזרם. הוא חי. הוא בוחר. הוא לא רק סתם נסחף.

אך מהיכן נביא את החיות הנפלאה הזו שתיתן לנו הכוח להאמין בדברי חז"ל ולממש את כוחם של ימים אלו עלינו?

 

החיות הזו נמצאת בתוכנו. היא אנחנו. אך לדאבון לב היא אבדה לנו. בשביל להתחבר אליה שוב בתוכנו אנחנו צריכים עידוד ואמון עמוק בנו ממי שלא איבד את החיות שלו מעולם. ממי שיוכל להורות לנו את הדרך חזרה אליה, אל עצמנו  –  מרבינו הקדוש!

 

בראש השנה אומר רבי נתן צריכים להוציא את הבריאה מהכוח אל הפועל. להוציא את עצמנו מהכוח אל הפועל. להוציא את הרצונות הנשמתיים הכמוסים ביותר שלנו מעומק כסויים אל עוצם התגלותם. בשביל להוליד את עצמנו כבריאה חדשה עם התחלה חדשה אנחנו צריכים "מיילדת" שתשלים את המלאכה בצורה המושלמת ביותר.

כמה קשה לנו הנשים לשלוח את האדם היקר לנו ביותר, דווקא ביום הכי משמעותי בשנה – הרחק מאיתנו אל מעבר לים. כמה אמון בכוחו של רבינו הקדוש אנחנו צריכות לאזור כדי להפקיד בידיו את החצי השני של נשמתנו. 

 

לשלוח את הבעלים שלנו אל מעבר לים בראש השנה זה ממש כמו להיות דג סלמון (שרק אותו היה הבעל שם טוב הקדוש אוכל בשבת).  ממש כמו לשחות נגד הזרם, נגד הנוח, נגד המוכר. וכל זה כדי לבחור בחיים חדשים! אמיתיים יותר.

 

כמה אתגרים החיים מציבים בפנינו? כמה פעמים אנחנו חוות קושי נוראי שרק ידו המושטת של בורא עולם מחזיקה אותנו שלא להשתטח אפיים ארצה על גלי הייאוש?

 

ישנם שני סוגים של קושי -  קושי של בניה. וקושי של חורבן.

אף אחת מאיתנו לא בוחרת בקשיים. הם באים לבד. אבל לא דומה אתגר של קושי אחד לאתגר של קושי אחר. יש אתגר קשה שהוא משל להידרדרות במדרון תלול תוך כדי ניסיון להציל כמה שיותר איברים שלמים עד שנגיע לסופו. ויש אתגר שהוא משל לטיפוס במעלה הר מתוך החלטה של ויהי מה ולמרות כל המחירים שנשלם בדרך, נחזיק מעמד ונגיע לפסגתו.

 

בשניהם קשה. בשניהם יש מחירים. אך אצל אחד התוצאה היא הישרדות ובשני התוצאה היא צמיחה והתחדשות.

משל לשני אנשים שסוחבים שק כבד על כתפיהם. לשניהם קשה. שניהם מזיעים ומתנשפים ומחכים להניח את השק מגבם. ובכל זאת לחלוטין אין הם דומים זה לזה. כי האחד סוחב שק מלא באבני חצץ חסרות חן והשני סוחב שק מלא ביהלומים ואבנים טובות.  שניהם ישמחו להגיע אל מחוז חפצם ולפרוק את המסע הכבד, ויחד עם זאת אין לב שניהם דומה. זה ליבו עמוס וזה ליבו מלא רינה. זה יפרוק ויחוש ריקנות וזה יפרוק וירגיש מלאות.

 

בימים המיוחדים הללו אין קושי נעים יותר מאשר לשלוח את השליח שלנו אל מי שבכוחו להחיות את ליבו ואת ליבנו. אל מי שבכוחו לעורר בנו את האמונה שאין ייאוש בעולם כלל. אל מי שמאמין בנו שגם אנחנו הקטנים יכולים להתחיל מחדש ולגזור על עצמנו התחדשות ושינוי אמיתי.  

 

שלושה ראשים הורשו מן השמיים להתוועד יחדיו בראש השנה – הראש של השנה. הראש של הצדיק. והראש של הבעל שלנו.   אז הבה ונשמח שזכינו!

 

גם ברגעים שקשה והכל נראה כמשא כבד, מכביד ומעיק. נזכור שעל גבנו מונח שק כבד שמלא באבנים טובות. אבנים של רצונות טובים. אבנים של כיסופים מלאי אמונה שעוד תפילותינו תתקבלנה ונזכה לשנה טובה ומתוקה..

 

 

 

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים