מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

נר חנוכה אור האמת

שלח לחבר
הדפסה

בס"ד

 

אשרינו ישראל שזכינו לאחוז בידינו נר חנוכה "בלתי מנוצח" אשר בכוחו נוכל לעבור את כל ניסיונות מסע בירורי חיינו מתוך חיבור אמיץ אל היכלי הקדושה

 

אורו של נר חנוכה אומר רבי נתן הוא בבחינת אור האמת. כאשר אנחנו מדליקים נר קטנטן כאן בעולם הזה בתוך שלהבתו התמימה והשקטה מאיר במלוא תפארתו חותמו של השם - חותם אמת.

 

אומר רבי נתן כי נר חנוכה הוא כנגד שמונה פעמים שאנו מכריזים "אמת" מיד לאחר קריאת שמע של שחרית - "אני השם אלוקיכם אמת.... השם אלוקיכם אמת.... אמת אלוקי עולם מלכנו..... אמת ואמונה חוק ולא יעבור......אמת שאתה הוא השם אלוקינו..... אמת אשרי איש שישמע למצוותך..... אמת אתה הוא אדון לעמך.... אמת אתה הוא ראשון ואתה הוא אחרון........ "

 

בכוח האמת טמונה היכולת לברר את חשכת השקר. בעוד השקר מעוות את בהירות הדרך הנכונה אשר עליה נצעד על מנת להתקרב להשם אור האמת ממוסס את תעתועיו ומאיר את מציאות השם הבלתי מעורערת ככתוב מיד לאחר קריאת שמע - " ... אמת אתה הוא אדון לעמך..."

 

לא לחינם אומרים חז"ל "חותמו" של השם אמת. עצם המילה חותם מעידה על כוח האמת לברר את השקר ולפרום את שקריו. חותם תמיד הפוך מהחתימה אותה הוא חותם. החותם עצמו וחתימתו על הדף הם הפוכים באופן מדויק זה מזה. כמו שאומר אברהם אבינו ללוט "אם השמאל ואימנה ואם הימין ואשמאילה". אם השקר פונה לימין האמת פונה לשמאל ואם השקר פונה לשמאל האמת פונה לימין. בדיוק הפוכים. כך הוא כוח האמת. להפוך עצמו מן השקר ולהאיר את עיוותיו.

 

כך הוא נר חנוכה - מברר את חשכת היוונים ומאיר את מציאות האלוקות. דווקא מול התגברות היוונים מתעורר אור האמת ומסיט את וילון שקריהם ומגלה את האמת כי אין חן ואין יופי מבלעדי אור הבורא ודרכיו.

 

יון בהיפוך אותיות = נוי. אור האמת עומד בדיוק בהיפוך לשקר ומגלה את הנוי האמיתי הטמון באמונת ישראל ושקריה של מלכות יון הטוענת כי לה היופי ולה החן ובכך מתגלה חשכת ובערות העמים.

 

על כן אנו מדליקים נר חנוכה דווקא במקומות של שקר ומיאוס -

 

בחוץ ברשות הרבים ובמקום הקליפות המרמז להיפך פנימיות הנשמה. למטה מתחת לעשרה טפחים שם לא מגיעה השכינה לעולם. בחושך. ובצד שמאל (המרמז על היצר הרע) מנגד למקום המזוזה.

 

דווקא שם אנו מדליקים את אור האמת על מנת שתוכל לברר את השקר היוני הצווח את שקריו במחוזותיו האפלים (בחוץ למטה בחושך ובשמאל) באומרו כי יופיו של עולם החומר נפלא הוא יותר מעליבות הרוח הבלתי נראית.

 

דווקא בתוך עמקות החשיכה מאיר נר חנוכה את האמת המרפאה כי הפנימיות תמיד ידה על העליונה (היפך ה"למטה מעשרה טפחים") והיא זו המאירה את הנשמה(היפך הדלקת הנר בחשיכה) ומכוונת אותה לצד ימין שהוא צד הקדושה (היפך ההדלקה משמאל לפתח הבית).

 

ומה יותר שמח ומעורר להודות ולהלל לבורא מאשר כאשר הוא עוזר לנו לפרום את אחיזת השקר בנו עם אורה של האמת?

 

ונשאלת השאלה מניין לה לאמת את הכוח להיכנס אל תוך עמקות הקליפות ולצאת משם כשידה על העליונה? מה טמון בה באמת שמבטיח לה שלא תיטמע בתוך מערות החושך הסבוכות ללא פתח יציאה? הכיצד מעיזה היא להיכנס אל תוך מעמקי חדרי החושך בביטחון שלעולם לא תינזק? והרי ראינו שמלאכי עליון טהורים ומופשטים מאחיזת השקר אשר קטרגו על בריאת האדם הושלכו לעולם הזה ותעתועיו ולמרות טהרתם לא עמדו בניסיון עד שהתחברו אל בנות האדם ומהם יצאו הנפילים.

 

התשובה והסוד המשאיר את אור האמת בטהרתו בכל מצב נחה עוד בששת ימי בראשית בהם לוקח בורא עולם את אורו שעליו אמר "וירא את האור כי טוב" וגונז אותו לצדיקים לעתיד לבוא.

 

בעוד אור האמת יוצא לקרב פנים אל פנים עם קדרות תוקף החשיכה - האור הגנוז מעולם לא נפרד מהיכלי הקודש. טמון הוא תחת כנפי הקדושה טהור מעצם בריאתו ושמור בקרבה יתירה אל צור מחצבתו בורא העולמים.

 

אמנם נר חנוכה מאיר את אור האמת בעולם אך כוחו החסין נובע מעצם מקורו שהוא האור הגנוז לצדיקים לעתיד לבוא השמור במכמני עולמות מצוחצחים וטהורים.

 

על כן שתי בחינות לו לנר החנוכה הקדוש - אור של אמת מחד והאור הגנוז בבחינת פח השמן שלעולם לא נטמע מחד.

 

בנר אחד קטן חוברים שני אורות נאצלים - מנוגדים ומשלימים.

 

זה שמור וזה לוחם. זה גנוז וזה חודר אל תוך גבולות החושך. אחדותם היא זו שהופכת אותם ללוחמי הקדושה הבלתי מנוצחים.

 

כברית שבין זבולון וישכר (בזמן שיוצא זבולון להביא טרף פרנסה יושב לו ישכר ועוסק בתורה יומם וליל ושניהם יחדיו תומכים זה בזה. כל אחד בחלקו מהווים יחדיו כחומת מגן לקדושה) כך חבורים יחד האור הגנוז ואור האמת.

 

האור הגנוז שמעולם לא טעם טעם מלחמה וכולו קודש להשם בלי נצנוץ פירור של טומאה טמון בתוך תוכיותו של אור האמת המברר את השקר וחושף את מזימותיו וזה הוא כוחם אשר לעולם לא ינוצח.

 

כך אף אנו - כל עוד אנו אחוזים באמונה פשוטה מעל לכל הגיון והסבר בטובו של הבורא ובנוכחותו בחיינו גם כאשר נראה לכאורה כאילו הוא עזב אותנו - זה הוא כוחנו ותוקפנו לעמוד בכל הניסיונות ומלחמות החושך של העולם הזה.

 

וכן כל עוד אנו יכולים להודות להלל ולשבח להשם גם בתוך תוקף הניסיון והעלטה הרוחנית בכוח האמונה בלבד או אז נזכה להודות להלל ולשבח על הישועה השלמה.

 

כי כל עוד אחוז אור האמת בטהרתו של האור הגנוז לעולם לא יארה לו כל רע, אף שקר לעולם לא יוכל לו ואף יזכה לראות בעליונותו של האור על החושך.

 

אשרינו ישראל שזכינו לאחוז בידינו נר חנוכה "בלתי מנוצח" אשר בכוחו נוכל לעבור את כל ניסיונות מסע בירורי חיינו מתוך חיבור אמיץ אל היכלי הקדושה.

 

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים