מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

מאמר לסוכות זמן שמחתנו

שלח לחבר
הדפסה

מאמר מאת כותב שלא הזדהה בשמו

 

 

 

ברוך ה' נמצאים אנו בימי שמחה, חגים וזמנים לששון הבאים עלינו ועל כל עם ישראל.

 

זוכים אנו לראות חסדי ה' כשאנו חוגגים בקרב המשפחה ורואים את הדור היפה שמקימים האחים והגיסים שלנו, וכשאנו הולכים לבית המדרש בחג או בשמחת תורה ורואים את האבות ובנים רוקדים בגיל ובשמחה עם התורה הקדושה.

 

בטוחני שלרוב הקוראים מיותרות השורות הבאות, אך היות ולי הם חשובות, אשיח ואשפוך בקולמוסי מדם לבבי בתקווה שלא אשעמם אתכם.

 

כפי שהבנתם קוראים נכבדים ואהובים, ברצוני לדבר על רגשות הקנאה, אשר צפים ועולים בי כאשר אני שואל את עצמי: רגע, איפה אני בכל התמונה הזאת??? מרגיש אני איך הריקנות צובטת בלבי ומאיימת לאבד כל חלקה טובה בקרבי!!!

 

כבונוס לרגשות הקנאה עולים בי רגשות אשמה ונקיפות מצפון. וכך אני אומר לעצמי: אינך מתבייש?! לקנא באחרים?!. לא מספיק שלך אין, אתה רוצה גם שלאחרים ח"ו לא יהיה? קשה ההתמודדות עם רגשות אלו.

 

ראשית, עלי להרגיע את עצמי מרגשות האשמה. רגשות אלו הם טבעיים, ועולים הם מעצמם, וכמו שאנו רואים אצל רחל אמנו. רחל הצדיקה שמסרה במסירות נפש מוחלטת את הסימנים לאחותה לאה. והנה לאה ברוך ה' נפקדה והיא עקרה.

אומר הפסוק: 'ותקנא רחל באחותה'!!! רש"י אכן מבאר שקנאה במעשיה הטובים, אמנם יש מפרשים המסבירים שאכן רחל קנאה בה קנאה טבעית. גם אצל חנה מוצאים אנו את עגמת נפשה וקנאתה בצרתה פנינה, אשר לה עשרה ילדים ולה אין אפילו אחד.

 

בהקשר לכך שמעתי עובדה מפעימה: האדמור ה'בית ישראל' מגור זצ"ל שיכל את כל בניו ומשפחתו בימי השואה. קרה פעם בעת שמחה משפחתית חשובה, שאיחר להגיע לשמחה.

 

כששאלוהו על כך, הגיב: שלקח לו זמן רב בכדי שירגיש שמחת המשפחה כשמחתו האישית. ובכאן יש לנו חיזוק גדול שאם אנשים במדריגת ה'בית ישראל' גם כן היו עמלים בנסיון זה, והיו צריכים להתחזק, מה יאמרו אזובי הקיר.

 

לכן, איני צריך לבוסס בנקיפות מצפון אלו, אלא לדעת שרגשות אלו הם אכן טבעיים, ואין צורך לכעוס על מחשבותי אלו, רק לנסות להתמודד איתם.

 

כעת נותר לי להתמודד עם רגשות הקנאה. לצערי, על אף שעיינתי בספרי המוסר, לא נכנסו דבריהם בלבי. עד שראיתי עצה אחת שכן עזרה לי מעט, והיא: אהבת ישראל. כאשר נתחזק באהבת ישראל לאהוב כל אחד ואחד כבר פחות נרגיש את הקנאה היות ואנו מרגישים כאילו הוא חלק מאתנו.

 

פירות וויטמינים אלו נקטפים מ'יערות דבש' (ח"ב פ"ה) לרבי יהונתן אייבשיץ זצ"ל וזה לשונו:

 

'והנה יתר הרפואות הם כאשר אמרתי: להיות אהבה ושלום בישראל, ולאהוב איש את רעהו בנפשו ומאודו, וכל אחד יהיה דבק לו במחשבתו כבן וכאח, והעושה כן, זוכה לדברים הרבה... ואם יאהב כל ישראל כנפשו, הרי הבנים בניו, ולכל בני ישראל יהיה כאב וכאח, אין הבדל בינותם, אב אחד לכולנו, ובנים אנחנו, בני איש אחד, גוף אחד ונפש אחת... ובפרט בביטול הקנאה ותאוה וכבוד, להיות אהבת כל איש חקוקה בלבו, במי יתקנא, בכל אדם מתקנא חוץ מבנו...'.

 

כאשר נחזק בלבנו באופן קבוע ותמידי, את אהבתנו כלפי כל אחד ואחד שהוא בן ישראל, בנו חביבו של הקדוש ברוך הוא, לכל יהודי ויהודי יש את המעלה המיוחדת שלו, שבו הוא חביב ביותר לפני אבינו מלכנו. כולנו אחים, אני אוהב אותו ואותם, אני רוצה שיהיה לו ולכולם שפע טוב. זוהי הדרך העיקרית להתגבר על הקנאה. היות ואנו אוהבים את הזולת נשמח בשמחתם.

 

אחים אהובים ויקרים כל אחד בשמו הטוב יבורך, נוכל להתחזק בדברי המדרש שוחר טוב (תהילים לז,א) האומר כך: '...קנא לי! שאלולי הקנאה אין העולם מתקיים לפי שאין אדם נוטע כרם, ואין אדם נושא אשה, ואין אדם בונה בית...'. הקנאה הטבעית שהבורא נטע בבריאה, היא הגורם המדרבן גם אותנו, לקום ולפעול, להתאמץ ולא להרפות, להתקדם ולא לסגת אחור.

 

נוכל גם כאשר אנו מתפללים על עצמינו ועל חברינו, להוסיף באופן קבוע תפילה נרגשת לאבינו מלכנו: אנא, עזור לי לשמוח בשמחת האחר, ולא לקנאות בו חס וחלילה.

 

אנחנו מאמינים בני מאמינים בדברי אליהו הנביא זכור לטוב, ש'הקדוש ברוך הוא אוהב אותנו אהבה גמורה'. הקב"ה בוחר דוקא בנו, שנתקרב אליו, שנוכיח לו ולסובבים את אהבתנו כלפיו ואת עמידתנו בנסיון. אם כך אולי הם צריכים לקנאת בנו...

 

יזכנו ה' שיתקבלו תפילותינו, שנזכה להפקד לטובה במהרה, ובנתיים שלא יעלה קנאת אדם על לבנו ולא קנאתנו על אחרים. שנזכה לשמוח בימים אלו שמחה אמיתית מכל הלב ועל ידי השמחה יושפע עלינו שפע שמחות. וכמו שאומרים גורי האר"י ז"ל לגבי חג הסוכות: 'שמי שיהא שמח וטוב לב ולא יצטער כלל בחג הקדוש הזה, מובטח לו שתעלה לו שנה טובה ויהיה לעולם שמח'. אמן.

 

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים