מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

 

 חזור

להסבר על הקורס

מאמר_פס  

 

אגרות למתעניינות בקורס תלת שנתי לטיפול בגשטאלט על פי תורת רבי נחמן מברסלב

 

אגרת ראשונה

 

בשעה טובה ומוצלחת לאחר שנים של התבוננות והכנת כלים הגיעה השעה הראויה ונפתח קורס הכשרה למטפלות בגשטאלט תחת אלומת אורו של רבי נחמן מברסלב. רבים הם הפונים היום לעזרה ובבקשה להכוונה במטרה להיכנס אל נפשם פנימה כדי להכיר את הכוחות הפועלים בה ולחברם יחדיו לעבודת השם המדויקת והשמחה יותר.

 

נדרשת עבור עם ישראל בדור הזה מפה רוחנית ורגשית כאחד אשר תיתן כלים להבין את נפשנו ולהכינה לשינוי הגדול שכולנו חשים בו עתה – הכנה לביאת משיח. רבי נחמן כבר רמז (ליקוטי מוהר"ן תורה כה) שהיום ניתן לקרוא ליצר הרע בשם "מדמה". המדמה הוא כוח הטבוע בנו שבשורשו הוא קדוש אך בפועל הוא פועל בנפשנו לערבל בנו את ראיית המציאות. הוא הופך את הטוב לרע והרע לטוב ומרחיק אותנו מראיית האמת על עצמנו ועל אחרים וכל זאת במטרה לטשטש מולנו את הדרך כדי שלא נמצא את התפקיד המיוחד לנו למימוש עצמנו בעולם. היכולת להבדיל את עצמנו מהמדמה המתעתע ולהתקרב יותר אל כוחות נפשנו האמיתיים היא קריטית עבורנו כדי שנוכל לחיות חיים של נביעה פנימית ושמחה.

 

המטרה של הקורס התלת שנתי היא קודם כל להכשיר את נפשנו להכיר את האמת הזורמת בה ולתת לה כלים להבדיל את עצמה מן השקר היונק ממנה כוחות נפש. אנו לא נעסוק בתיאוריה בלבד ולא רק נלמד על מפת נפשנו אלא בעיקרנכנס אל תוך הנפש פנימה ונלמד "לטייל" בתוך נבכיה ולהכיר את כוחותיה ואת השקרים המעכבים את חיותה. נלמד להבין את שפת הנפש מתוך החוויה ונרכוש כלים להוציאה ממסגר בפועל ולא רק בתיאוריה.

 

בשנה השנייה והשלישית המלאה בהתנסות חווייתית שמלווה בהבנת מפת הנפש, נתחיל להתנסות בלהעביר תהליכים טיפוליים. נלמד להפוך להיות "מורי דרך" עבור אחרים כדי לתת גם להם את ההזדמנות להכיר את עצמם. את הכוחות שבהם ואת המניעות על הכוחות הללו ונלמד לאפשר להם לעלות על דרך נכונה ואמיתית יותר עבורם.

 

כל אדם שיוצר (בס"ד) שינוי אמיתי בחיים שלו, באופן מיידי וישיר מעצם השינוי שחל בו, הוא משפיע על סביבתו ויוצר גם עבורם הזדמנות לשינוי. וכך המעגלים הולכים ומתרחבים עד שכל משפחה ומשפחה עולה על דרך אמיתית יותר ושמחה יותר במימוש תפקידה אשר ניתן לה משמיים.

 

אתן מוזמנות למסע בן שלוש ליצור שינוי בחייכן ובחיי סביבתכם בו גם תרכשו כלים לעבודה טיפולית מקצועית. 

 
line
 
אגרת שנייה
 

בס"ד

 

אגרת עבור המתעניינות בקורס הכשרת מטפלות בדרך תורת רבי נחמן מברסלב

 

תורת הנפש הינה אחת מן העלומות והמסקרנות ביותר. ללא ספק שאם חשקה נפשנו לאחוז במפתח שיפתח לנו דרך לחיים של מנוחה פנימית המלווה בעשייה ובחיות משמחת – עלינו לרכוש היכרות עם משעולי נבכי נפשנו ולהיות ערים להשפעתם עלינו.

רבי נתן, תלמידו המובהק של רבי נחמן מברסלב וממשיך דרכו, אמר על מורכבות ומסתוריות הנפש כי ביכולתו לומר בקלות כמאה הסברים על סוגיות סבוכות בגמרא, אולם הסבר פשוט אחד על נפש יהודי אינו יכול לומר.

בדבריו אלו מעורר הוא אותנו להכיר בעומקה הנפלא של נפש האדם ובעדינות הרבה הנדרשת מאיתנו בבואנו לעסוק בה על מנת להעלות לה מזור.

יחד עם זאת, רבי נחמן לא נרתע מלשנס מותניו ולהעמיק רואי דווקא אל תוך תורת הנפש העמוקה ואף שוזר עבורנו בתורותיו רמזים רבים המאירים את רבדיה העמוקים והסמויים ביותר. כל זאת במטרה להחזיר אל הנפש את החופש הרוחני והרגשי אליו היא שייכת מעצם מהות קיומה השורשי – ברמזים השזורים בתורותיו מורה לנו רבי נחמן דרך כיצד להתיר את השקרים ותעתועים שנאחזו בה במשך השנים ולהחזירה להאיר כבראשונה.

 

ה"מדמה" – שורשו טוב וביטויו רע

רבי נחמן מגלה לנו כי הכוח העיקרי אשר עליו נשענת וממנו מושפעת בריאות הנפש נקרא - כוח המדמה- אשר על אף היותו כוח רוחני עצום - ביכולתו לבוא לידי ביטוי באופן חיובי או שלילי.

בעזרת קלות המעוף שבו יוכל האדם להתעלות לגבהי מרומים ולהכיר במציאותם של מימדים רוחניים ובלתי מוחשיים - אך אף בעטיו יוכל לפרש את המציאות באופן מעוות ושלילי ובשל כך להיקלע למסכת חיים סבוכים ולכאבי נפש. משום כך במקורות החסידיים מוזכרת עבודת בירורי הנפש וזיכוכה כעבודת "בירור כוח המדמה" (ליקוטי מוהר"ן כה).

בביטויו השורשי והחיובי כוח המדמה הינו כוח ה"דמיון" המאפשר לנו מעוף ואשר בעזרתו נוכל להבין ולהשיג מציאות רוחנית הנפלאת מהבנתנו - כגון את מציאות הבורא. שהרי הבורא אשר הוא אין סופי לא ניתן להיתפס בשכל אנושי אך בכוח המדמה אפשר לנו לדמות את מציאותו בעיני רוחנו ולהרגיש קשר אליו. (ליקוטי מוהר"ן סימן ס).

כוח המדמה אף מאפשר לנו להכיר ולהיקשר למציאות קיומו של אדם יקר לנו אף אם איננו יכולים לראותו בעינינו הגשמיות, מאחר ובעזרת כוחו נוכל "לראותו" בעיני רוחנו. בכוחו אף נוכל לדמות דבר לדבר ולהמציא המצאות שישמשו את האנושות.

עד כאן עסקנו על קצה המזלג בביטויו החיובי של המדמה אולם לכוח המדמה קיים גם ביטוי שלילי בנפשנו אשר הופך אותו להיות המקור המרכזי לכאבי נפשנו ולכאבי האנושות כולה. המדמה יכול להיות כוח פתלתל ועקמומי שביכולתו לעוות את יכולתנו לראות את הטוב הטמון בכל מצב עבורנו ולתקוע אותנו מלהתקדם לקראתו.

פתלתלותו ועקמומיותו של המדמה מתחילה כאשר אדם הראשון הולך שולל אחר עצתו של הנחש הקדמוני ואוכל מפרי עץ הדעת טוב ורע ועל ידי כך באותו רגע "נופל" כוח המדמה מנאמנותו לאמת והופך להיות שבוי תחת שליטת ארסיות השקר של הנחש הקדמוני. הנחש בידוע הינו מקור כל הבלבולים והטעויות המעוותות את האמת ומעקמות אותה בשקריו הפתלתלים. השבוי והמשרת הראשי שלו בנפש האדם הינו המדמה. את כל עוצמתו הרוחנית ויכולתו הנפלאה של המדמה מגייס מאותו רגע ואילך הנחש לטובתו ונעזר במדמה לשקר לנו על ידי שגורם לו לפרש עבורנו את המציאות באופן פתלתל ומעוות.

הנחש מנצל את כוחו העצום של המדמה על נפשנו ונעזר בו לגרום לנו לחשוב על חיינו כמלאים בקשיים שאין ביכולתנו להתמודד איתם ובכך מביא אותנו לידי ייאוש, עוצר את כוח החיות שבנפשנו, תוקע את זרימת הבריאות הטבעית הטבועה בנו ומנתק אותנו מכוחנו הנשמתי ומהבורא. על כן בכל פעם שאנו מוצאים את עצמנו "נתקעים" ברגשות ובמחשבות שליליות על עצמנו, על אחרים או על מאורעות חיינו - סימן יהיה לנו הדבר כי המדמה המתעתע פועל ברגעים אלו עלינו בשליחות הנחש הקדמוני.

אם נרצה להיחלץ מתעתועיו של כוח המדמה - יהא עלינו לדעת להתחקות אחר דרכי פעולותיו הסבוכות ואחר תוצאותיהם ההרסניות. עבודה זו המכונה "בירור המדמה" הינה הבסיס לכל צמיחה רוחנית, רגשית או מעשית אשר בעקבותיה יתגלה יותר ויותר הכוח הנשמתי הטמון בנו וישוב ויתעצם עד אשר יאיר את אורו ללא מניעה כלל כבראשונה.

 

המטרה העומדת לנגד עינינו וכנר לרגלנו בבית ספר שיח הלב להכשרת מטפלות בתראפיית הגשטאלט על פי תורת רבי נחמן מברסלב - הינה לעזור לכל אחת להכיר את הכוח הנשמתי הטמון בה אשר יתגלה יותר ויותר כאשר תשכיל לאחוז בחרב בירור השפעת המדמה על נפשה.

 

נלמד לחשוף את נבכי השבילים הכמוסים ביותר אשר נפשנו טעתה בהם. "נחצוב" בהם דרך של אמת מבוררת ומדויקת שתביא לשחרור כוחות הנפש המאירים הטמונים בנו. מתוך כך אף נרכוש כלים מבוררים ושיטתיים לזהות את אותם שבילים סמויים בנפש המטופלים שיגיעו אלינו על מנת שנוכל לאפשר אף עבורם מציאת דרך לשחרור הכוח האלוקי הטמון בנפשם.

 

הכלי המעשי הטיפולי הנלמד בקורס הינו על פי שיטת הגשטאלט כאשר הוא שזור ומאוחד בזרקור המורה עבורנו את הדרך - תורת הנפש של רבי נחמן מברסלב.

 

אם עולם הנפש קוסם לך ואת רואה את עצמך כלוחמת בעד האור הטמון בך ובאחרים – את מוזמנת למסע של שלוש שנים אשר בסופו תרכשי בהירות בנפשך ואף כלים מבוררים לעזור לאחרים הזקוקים לך

 

לפרטים נוספים ולהרשמה: 054-3464793, 02-5700125

 

line

 

טיפול מעשי ורוחני

 

בקורס הכשרת מטפלות בשיטת הגשטאלט נלמד לחשוף את שבילי הנפש הכמוסים אשר נפשנו טעתה בהם. "נחצוב" בהם דרך, שעל ידי ביטוי מבורר ומדויק תאפשר את הוצאתם לפועל של כוחות הנפש הטמונים בנו. מתוך כך נלמד אף לזהות את השבילים הסמויים בנפש המטופלים ולאפשר גם להם להוציא לאור עולם את הכוח האלוקי הטמון בנפשם.

הכלי המעשי הנלמד בקורס הנו שיטת הגשטאלט, והמקור התיאורטי והרוחני אשר ממנו נשאב הוא תורת הנפש של רבי נחמן.

אם עולם הנפש קוסם לך ואת רואה את עצמך כ"לוחמת" בעד האור הטמון בך ובאחרים – את מוזמנת למסע של שנתיים, אשר ממנו תצאי, בס"ד, בהתחדשות ובבהירות עם עצמך ועבור אחרים הזקוקים לך.

 

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים