מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

השכל שבכל דבר

שלח לחבר
הדפסה

בס"ד

 

רבי נחמן אומר בתורתו הראשונה בליקוטי מוהר"ן - "כִּי אִישׁ הַיִּשְׂרְאֵלִי צָרִיךְ תָּמִיד לְהִסְתַּכֵּל בְּהַשֵֹּכֶל, שֶׁל כָּל דָּבָר, וּלְקַשֵּׁר עַצְמוֹ אֶל הַחָכְמָה וְהַשֵֹּכֶל שֶׁיֵּשׁ בְּכָל דָּבָר,כְּדֵי שֶׁיָּאִיר לוֹ הַשֵֹּכֶל, שֶׁיֵּשׁ בְּכָל דָּבָר, לְהִתְקָרֵב לְהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ עַל - יְדֵי אוֹתוֹ הַדָּבָר."

 

סוד מסענו בעולם זה טמון במשפט זה. ברגע שעולה ברצונו של בורא עולם לברוא את הבריאה - מיד יורד מסך ברזל אשר בתחילה הינו דק מהדקים וככול "שמזקינה" הבריאה בריחוקה מאור אינסוף כך הוא הולך ומתעבה ומפריד בין השכל האלוקי המאיר ללא הגבלה בכל דבר ודבר ובין הברואים הלא הם אנחנו המגששים באפלה אחר אורו של אותו שכל שיאיר את דרכנו.

 

מאותו רגע מציע רבינו - "צריך תמיד" בכל מצב, בין בעליה ובין בירידה. בין כשהכול בהיר ומשמח ובין כשפחד ממלא את הלבבות ואיום אורב בכל פינה - להסתכל בשכל ובמסר המסתתר בכל דבר. הרי לא באקראי מנהיג הבורא את עולמו בדרך מסוימת זו וללא ספק כי חכמתו האינסופית והמושלמת מאירה בכל אירוע ותנועה בעולם ובטח שעל אחת כמה וכמה בחייו של היהודי בחיר הבריאה ובארץ הנבחרת עבורו.

 

ולא רק כי עלינו "להסתכל" באותו שכל אומר רבינו אלא אף "לקשר עצמנו" אל אותה חכמה ושכל שבאותו הדבר. דהיינו לשאול את עצמנו "איך השכל והחכמה הזו שנגלית לי קשורה אלי אישית? מה השם אומר לי עצמי באותו הדבר?"

ועל המסקנה אומר רבינו להיות אחת בלבד - "איך להתקרב להשם יתברך דרך אותו הדבר" ובכך מגלה לנו כי מטרת השכל והחכמה שבכל דבר הינה כמכתב פרטי אישי ואינטימי המשוגר אלינו על מנת להאיר עבורנו את הדרך המיוחדת לנו להתקרב להשם.

 

ועוד מאיר את דבריו רבינו בתורה רו "תעיתי כשה אובד" בליקוטי מוהר"ן ואומר "הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ דַּרְכּוֹ לִקְרוֹת אֶת הָאָדָם תֵּכֶף כְּשֶׁרוֹאֶה שֶׁהוּא תּוֹעֶה מִדֶּרֶךְ הַשֵֹּכֶל, וְקוֹרְאוֹ שֶׁיָּשׁוּב לַאֲחוֹרָיו"..

כל אחד מאיתנו מקבל יחס מיוחד כבן יחיד ומיוחד לאביו ומיד כאשר אנו תועים ונתעים אחר מחשבותינו השליליות, רגשותינו הסוערים, קטנות דעתנו ועניות מידותינו - קורא לנו מלך העולם מיד לשוב חזרה על צעדינו ולמצוא שוב את השכל האמיתי אשר יאיר לנו את דרך האמת. הדרך שתקרב אותנו לקיים את רצון הבורא ולממש את אור נשמתנו. לשפר את מידותינו, ליישר את מחשבותינו, להנעים את רגשותינו.


אך ממשיך רבינו ואומר כי לכל אחד פונה המלך בשפה המיוחד לרמת הקשב הכרויה בו - "וּלְכָל אֶחָד קוֹרֵא לְפִי בְּחִינָתוֹ, יֵשׁ שֶׁקּוֹרְאוֹ בִּרְמִיזָה, וְיֵשׁ בִּקְרִיאָה מַמָּשׁ, וְיֵשׁ שֶׁבּוֹעֵט בּוֹ וּמַכֵּהוּ, וְזֶהוּ הַקְּרִיאָה שֶׁלּוֹ"..

לקשובים שבינינו אשר כל ריחוק דק מן הדקים מנעימות דרכי השם מיד מעורר בו רצון עז לשפר את דרכיו קורא השם ברמזים דקים ועדינים. רמזים הנקלטים בחיישנים עדינים אשר מיד מעוררים לתיקון המעוות וחזרה אל דרך האור.

לאלו מאיתנו או לחלקי הנפש שבנו אשר קשובים פחות ומדחיקים יותר את קריאת המלך להתעורר כבר נאלץ המלך לקרוא באופן ברור יותר על מנת שתשמע הקריאה לאוזניו האטומות חלקית - זה כבר לא רמז עדין בעלמא אלא "קריאה" הנשמעת לאוזן היטב... חוסר מנוחה, פחדים, מריבות וחיכוכים פנימיים בתוך הנפש פנימה או עם הסביבה הקרובה והרחוקה.. וכן הלאה קריאות מעוררות...

 

ואם חלילה גם קריאה זו לא מצליחה לחדור את המסך מטשטש הקשב או אז נאלץ המלך להכות בדפיקות עזות על הדלת הראשית - מכות מטלטלות חלילה וחס ניחתות על ה"אוזניים" האטומות כדי לעוררן לשמוע ולקרוב אל האור אשר מזמן נעלם..

כמה גדולים רחמי המלך על כל אחד ואחד שמתרחק ועד כמה מאמין הוא בנו כי בכל מצב ובכל רגע בכוחנו לחזור אליו עד אשר לא מוותר עלינו ודופק ודופק על דלתי ליבנו בתינו עירנו וארצנו - להתעורר.

יתכן כי בימות השנה הרגילים יש מאיתנו הרגילים להתעורר מכל רמז דק.. ויש כי רק קריאה ברורה תעוררן .. ועתה כולנו כאחד שומעים את קול דפיקותיו העזות של המלך על דלתי חיינו ומנוחת נפשנו... על כן עם כל נקישה ונקישה הנשמעת ומהדהדת בנימי נפשנו הבה ונתעורר להכיר כי - המלך קורא לנו להתקרב אליו....... להתעורר אליו.... לחזור אליו....

 

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים