מה באתר

כניסת חברים
שם:
סיסמא:
חדשות ועדכונים

 

חדששש!!!

אחת אחת - אפרת שטרן נפגשת עם סיגל אהביאל

40 דקות מיוחדות

כנסו ותהנו(:

https://www.hidabroot.org/video/211542

 

 

חברות יקרות!

 

עכשיו חדש חדש הועלה לאתר שיעור הכנה לפורים מיוחד במינו וחדשני

 

 https://player.vimeo.com/video/255951800

 

תקבלו פן ייחודי עמוק ומעורר על פורים.

 

פורים יהפוך למשהו אחר השנה..

 

תהנו..

 

 

 

 

 

חברות יקרות!

 

העלנו סירטון וידאו חדש בשם

"גלי איך בתורה יש דרך עבורך להתמודד עם כל מצב".
שיעור בנושא הכנה לשבועות ובעצם הוא שייך לגמרי לכל השנה.
תלמדי על מערכת היחסים המיוחדת והחזקה שקיימת בינינו לבין בורא עולם.

 

https://youtu.be/2SFZgSTw3q4

 

 

 

 

 
חברות יקרות,
 

 

אמנם יום הכיפורים כבר מזמן עבר עלינו, אבל רבינו כבר אמר מזמן שמיד לאחר ראש השנה הוא היה שומע את הקריאות ברחוב של השמש שמעורר את המתפללים לקום לסליחות....

 

 
המסר שעבר דרכי, אלינו, לאור מציאותו של יום הכיפורים עדיין רלוונטי ועדיין מחזק אותנו.  נותן לנו כוח לעמוד בכל הקשיים שעוברים עלינו או מהפנימיות שלנו או מהסביבה שלנו..

 

 
הכנסי לשיעור  https://vimeo.com/245866842
ולמדי איך להתמודד עם ניסיונות ולבנות בתוכך את המרכבה של אברהם יצחק ויעקב.

 

 
השיעור הזה התבשל אצלי כשהוזמנתי לדבר בסעודת הודיה של בת של חברה שעברה את המחלה והחלימה. ולא רק החלימה, אלא התחזקה ברוחה ובעוצמתה האישית הרבה יותר ממה שהיתה אי פעם לפני המחלה.

 

 
בדרך  לסעודת ההודיה ביקשתי מה' שיגלה לי מה נגיד שייחזק את כולם.. שיהיה התחדשות שתשמח את כולם.. וזה מה שיצא.... הכנסי ושמעי.. https://vimeo.com/245866842

 

 
העמודים של אברהם יצחק ויעקב (חסד גבורה ותפארת) טומנים בחובם סוד שחושף את העיצות איך להתמודד עם מצבים קשים בחיים  ואיך לצאת מהם מחוזקים אפילו יותר ממה שהיינו לפניהם. 

 

 

הכנסי ונתחזק ביחד. 

 

  

באהבה 

 סיגל

 

 

 

 

ראיון מרתק עם סיגל אהביאל ברשת מורשת

כנסו לצפות:

https://player.vimeo.com/video/191979000?title=0&byline=0&portrait=0

 

 

 

אמנם שבועות מאחרינו אבל הלימוד שהוא נושא איתו בכל שנה עבורנו- לגמרי בתוכנו!
לחצי על הקישור ושמעי כיצד זה שהבהמיות שבנו היא השער לאלוקות שבנו.
כיצד אין ברירה אלא לגעת בטמא כדי להפנים את הקדוש.

https://player.vimeo.com/video/171890302

 

 

חברה שלי האומנית אורית מרטין הציגה תערוכה של ציורים מקסימים המביעים רעיונות תורניים רוחניים.

כנסו ללינק ותהנו.

ואל תשכחו לחזור אלינו שוב לאחר הצפיה.. ♡
ttps://www.youtube.com/watch?v=ELaT13b-yeo&feature=youtu.be

 

חדש!!!

 

סרטוני תוכן חדשים וקצרצרים נמצאים בכפתור הוידיאו (סרטונים קצרים) -  שווה צפייה!!

 

 חדש!!!!

 

עלה סרטון חדש בשם "נימי נפשינו הנסתרים" מומלץ לצפייה..

להלן הקישור:

https://player.vimeo.com/video/130664022

 

 

 

 

 

המשיכו להתעדכן ...

 

למעוניינים לקבל מאמרים חידושים ועדכונים ישירות למייל האישי - מוזמנים לשלוח לנו מייל ב"יצירת קשר" ונעדכן אתכם בשמחה.

 

ברוכות תהיו!!


 

 

 

 

 

 

ההתחלות כולן מפורים

שלח לחבר
הדפסה

 

אומר רבי נתן בברכות הריח וההודאה - "...כִּי עַכְשָׁיו הַהַתְחָלָה שֶׁל הַגְּאֻלָּה וְתִקּוּן כָּל הָעוֹלָמוֹת הוּא מִפּוּרִים. כְּמוֹ שֶׁמּוּבָן מֵרִמְזֵי דִּבּוּרָיו הַקְּדוֹשִׁים שֶׁל רַבֵּנוּ זִכְרוֹנוֹ לִבְרָכָה. בְּעֵת שֶׁאָמַר הַתּוֹרָה עַל פָּסוּק מִ'מִּצְרַיִם וְ'לֹא יֵ'רָאוּ פָ'נַי רֵ'יקָם שֶׁהוּא רָאשֵׁי תֵּבוֹת פּוּרִים. שֶׁאָמַר אָז כִּי מִתְּחִלָּה הָיוּ כָּל הַהַתְחָלוֹת מִפֶּסַח שֶׁהוּא יְצִיאַת מִצְרַיִם. וְעַכְשָׁיו ... וְכוּ' וּפָסַק בְּאֶמְצַע וְלֹא סִיֵּים דְּבָרָיו. וּמִתּוֹךְ דְּבָרָיו הֵבַנְתִּי שֶׁעַכְשָׁיו הַהַתְחָלָה מִפּוּרִים..."


דברים אלו תמוהים... למה מתכוון רבינו כאשר אומר  כי פעם היו ההחלות כולן מפסח ועתה מפורים? כיצד מושלכים הדברים על חיינו האישיים ומה טובה נלמד מדבריו אלו לחיי המעשה?

 

ההבדל בין פורים לפסח

לשם כך הבה ונבין מה ההבדל בין פורים לפסח במסע חיינו. והרי כל ירידתנו לעולם זה מתוך עולם נשמות אשר טובלות באור יקרות בעולמות עליונים אינו אלא לשם מסע הבירורים - לברר בין אור לחושך ודווקא בתוך עולם חשוך זה.

לאור מסע הבירורים בחיינו ניתן לומר כי  עיקר ההבדל בין פורים לפסח הינו באופן עבודת הבירורים הנעשית על ידינו בכל אחד מהזמנים ההיסטוריים המופלאים הללו...


פורים...

בפורים אומר רבי נתן עשה עימנו השם חסד עצום אשר בו האיר עלינו אור נפלא מהגאולה האחרונה בה הקב"ה בכבודו ובעצמו יתעורר "מתרדמתו" וימחה את זכר עמלק מתחת השמיים. בפורים קיבלנו טעימה הגונה מאותה מלחמה פלאית ונצחית אשר נחזה בה בגאולה האחרונה. גאולה אשר אין אחריה גלות ואשר את מלחמתה הקב"ה בכבודו ובעצמו יקיים.


פסח...

בעוד בפסח נדרשנו למעשים רבים על מנת לזכות לגאולתנו מאחיזת צפורני מצרים - דם מילה, קורבן הפסח, אפיית המצות בחיפזון ואף על שפת ים סוף כאשר מצרים מאחורינו ומעמקי הים אל מולנו וחיות רעות משני צידינו נצרכנו לצעוד אל תוך הלא ידוע עד אשר צעק נחשון בן עמינדב שקפץ ראשון אל תוך הים "הגיעו מים עד נפש" ואז נקרע הים וראינו בגאולה מופלאה..

אמנם גם בפסח וגם בפורים רק בכוחו של הבורא הטבוע בנו אנו יכולים לעמוד על רגלינו ולכבוש את מסע הבירורים אך בפורים גלויה תמיכתו של השם (מגילה מלשון גילוי) בעוד בפסח סמויה היא ודורשנית...

מכאן שעיקר ההבדל בעבודת הבירורים והגאולה שבין פורים לפסח הינה כוח ההשתדלות הנדרשת מאיתנו לעקור את מידת הדין ולהופכה לרחמים גלויים.


מתיקות מופלאה

בפורים הקב"ה בכבודו ובעצמו עושה את כל העבודה ואף על פי שכבר נגזרה הגזרה להרוג ולהשמיד ולאבד ולכאורה לא היה סיכוי לישועה - הופך השם את הפור הוא הגורל ומאיר עלינו אורות נפלאים מעל טעם ודעת מהגאולה האחרונה ובכוחם מתהפך הכל לטובה עצומה ופלאית.

ובפסח דורש מאיתנו השם עבודה עמוקה של בחירה בטוב למול עצמנו לכאוב ולמהר ואף לקשור את אליליהם של המצרים לעיניהם ולהתגבר על הפחד ועל ההרגל לעשות את רצון מצרים בעוד רצון השם מאיתנו לא ידוע ולא מבורר בדעתנו.

ועכשיו מיושבת אמירתו של רבינו כי בעבר כל ההתחלות היו מפסח ועתה כל ההתחלות מפורים.

בדורות קדומים היה כוח רוחני אדיר לנשמות ישראל אשר בכוחו יכלו לעמוד בכל הניסיונות אשר העמיד אותם השם על מנת שתתהפך מידת הדין לרחמים ויוכלו להיגאל גאולת הנפש וגאולת הגוף.

אך עתה... בעת אשר פשתה בנו נפילת הדורות כבר אפס כוח ואין בכוחנו לעמוד בניסיונות מרים ללא שניפול בדעתנו החלושה ממילא -  ועל כן נאלץ לכאורה השם יתברך בכל עבודת הבירורים להיות לנו באופן גלוי וניכר לשותף לתמך ולעזר ממש כמו בגאולת פורים.

 

המתקה שלפני ההכנעה והבדלה

אם נשווה את תהליך הבירורים לשלבים של הכנעה והבדלה אשר עלינו לצלוח על מנת להגיע לשלב ההמתקה  -  פורים הוא שלב ההמתקה שלפני ההכנעה... דהיינו כי אשר בטרם נוכל להתחיל לברר בין אמת ושקר ולהתחיל לעורר את הרצון לשינוי אמיתי זוכים אנו להארת מתיקות מן השמיים כזריקת מתיקות אשר תעורר בנו את הרצון לרצות.... ובכוחה של מתיקות זו נוכל לאחוז במקל הנדודים ולכבוש את השלבים כסדרם לעבור את ההכנעה לאמיתותו של השם ואת ההבדלה אשר תעשה בנפשנו את החיתוך השלם בין אור הפנימי לחושך החיצוני ואז תוכל בס"ד להתפשט בנו המתקה מופלאה וגאולה מתוקה...

כפי שאומר רבי נתן כי לולא ההארה המופלאה אשר זכינו בה בפורים לא היה לנו כוח לעמוד במסע הגלות הארוך והמפרך הזה...

 

פורים הכנה לפסח

על כן אומר רבי נתן בהלכות מנחה - כי פורים הוא הכנה לפסח. אכן כל מטרתנו והכנתנו הינה להגיע עד לאור הפסח אשר משמעותו בחירה מבוררת ושלמה באור השם ופרידה גמורה ומוחלטת מכל השפעה של מצריים על נפשנו. וזאת בכוח שכאשר בכל אחד מאיתנו תתעורר אש הקודש של בחירה בטוב אשר תשרוף את כל אחיזת הקליפות בנו.

אך כאמור תחילתו של המסע ואף סופו נטוע בידיעה כי רק בכוחו של השם אנו צולחים את מסע הבירורים. לולא כוחו של השם התומך בנו ואור הגאולה האחרונה המאיר לנו לא היינו יכולים לעמוד במסע הארוך והמורכב הזה. ועל כך שמחתנו בפורים - על אשר זכינו להיות בחלקו של השם אשר מגלה לנו כי בכל אשר נפנה ומול כל אשר נתמודד בחיינו - אור ישועתו מלווה אותנו ותומך בנו.... אשרינו!!!!


יהי רצון שנזכה לגאולה שלמה בנפש ובגוף במהרה ושנזכה לטעום טעם מתיקות גדולה במסענו חזרה לזרועותיו של אבא שבשמיים בזכות הפורים הקדוש!

פרח    

כל הזכויות שמורות לסיגל אהביאל - שיח הלב | ת.ד. 453 קרית יערים. siach.halev148@gmail.com

 

הפעל נגישות

בניית אתרים